آنچه در کسوف گذشت

خب سلام عزیزان
امروز یک پدیده خیلی جذاب تو آسمون به وقوع پیوست که امیدوارم شما هم از دیدنش لذت برده باشید. تو این پست قراره یکم این خاطرات زیبا رو ثبت کنیم و لذت ببریم. من عکاس نیستم ولی به وجود این همه عکاس فوق العاده تو کشور افتخار میکنم به خاطر همین تصمیم گرفتم برخی از هنر این دوستان رو باهاتون به اشتراک بذارم. با آنچه در کسوف گذشت همراه باشید.

اولین عکس رو اختصاص میدم به دوست عزیزم پوریا شیخی که تو سفری که با هم داشتیم این عکس زیبا رو از یکی از همسفرامون ثبت کرد:

قدم زدن روی ماه
قدم زدن روی ماه

عکس دوم عکس جذابی بود که آقای محمد سعید انوار از دوستان بنده و از عکاسان خبره کشور ثبت کردن به نظرم جذاب اومد و دوست داشتم باهاتون تقسیم کنم لذت دیدنش رو:

لبخند خورشید
لبخند خورشید

عکس سوم رو اختصاص میدم به عکس جذاب خانم ریحانه ولی پور که بازتاب نور خورشید رو لنزشون تصویر فوق العاده ای رو ایجاد کرده

گرفت جزئی خورشید
گرفت جزئی خورشید

عکس چهارم و پنجم از عکاس ارزشمند کشورمون آقای بابک امین تفرشی ایشون از کشور عمان به تماشای این خورشید گرفتگی نشستند

گرفت جزئی از پس ابرها
گرفت جزئی از پس ابرها
خورشید گرفتگی حلقوی
خورشید گرفتگی حلقوی

عکس ششم تصویری هست که آقای علی ابراهیمی سراجی تو صفحشون منتشر کردن.

حلقه خورشید
حلقه خورشید

تصویر هفتم رو اختصاص میدیم به عکس جذاب خانم پریسا باجلان از عکاسان و تورلیدرهای نجومی کشور که در کشور هند به دیدن خورشید گرفتگی مشغول شدن.

گذر ماه از برابر خورشید
گذر ماه از برابر خورشید

تصویر هشتم از یک عکاس غیر ایرانی به نام جوش کریپس – josh cripps هست که تو صفحه اینستاگرامش منتشر کرده و خیلی دیدنش جذابه

خورشید گرفته و ساربان
خورشید گرفته و ساربان

تصویر نهم هم اختصاص میدم به خانم جسیکا میر- jessica meir که از زاویه ای متفاوت خورشید گرفتگی رو تماشا کردن. ایشون از ایستگاه فضایی بین الملل سایه ماه روی سطح زمین رو شکار کردن.

سایه ماه بر زمین
سایه ماه بر زمین

و اما عکس آخر رو اختصاص میدم به عکس فوق العاده آقای مجید قهرودی. این عکس به عنوان عکس روز امروز ناسا در سایت عکس روز ناسا منتشر شده و باعث افتخار همه ماست که یک عکاس ایرانی تونسته برای بار چندم تصویر خودش رو در این سایت منتشر کنه.

گرفت خورشید بر فراز حوض سلطان
گرفت خورشید بر فراز حوض سلطان